Choroby tarczycy

Żaden narząd w organizmie nie działa w oderwaniu od innych, szczególnie dotyczy to gruczołu tarczowego. Aby leczyć choroby tarczycy biorąc pod uwagę cały organizm, należy bezwzględnie pamiętać o diecie i stylu życia w przeciwnym razie poziom hormonów tarczycy w badaniach będzie zawierał się w normie, jednak nasze samopoczucie będzie cały czas złe.

Hormony gruczołu tarczowego kontrolują podstawową aktywność wszystkich komórek w ciele, łącznie z metabolizmem, wzrostem i rozwojem. Gdy poziom hormonów spada poniżej normy, przemiana materii w komórkach ulega radykalnemu spowolnieniu i poziom energii obniża się. W przypadku podniesienia stężenia hormonów tarczycy, metabolizm i wszystkie inne procesy zachodzące w organizmie przebiegają szybciej i tym samym przyspiesza się proces starzenia.

Choroba tarczycy to choroba autoimmunologiczna, co oznacza że układ odpornościowy atakuje własny organizmy zwraca się przeciwko jego wlanym komórkom, tkankom i narządom.

Dieta a choroby tarczycy

Dieta tarczycowa to przede wszystkim dieta mająca za zadanie odtrucie jelit i oczyszczenie wątroby. Tylko sprawny system detoksykacyjny jest w stanie stawić czoła substancjom toksycznym które wywołują stan zapalny w organizmie, a to właśnie one powodują najwięcej szkód w chorobach z autoagresji.

W zależności od dolegliwości związanych z chorobą i wynikami badań chorego, zalecenia dotyczące odżywiania są indywidualnie dopasowywane. Zapraszam na konsultacje i przygotowanie indywidualnego planu żywieniowego pozwalającego na złagodzeniu objawów niedoczynności lub nadczynności pracy tarczycy.