Dietetyk mgr Joanna Sakwa

Dietetyk Kliniczny Joanna Sakwa

dietetyk kliniczny Joanna Sakwa


dyplomowany dietetyk kliniczny, psychodietetyk, ekspert ds. dietetyki i żywienia medycznego w dziedzinie profilaktyki chorób cywilizacyjnych

Członek Polskiego Towarzystwa Dietetycznego.

Absolwentka Studiów Dietetyka Kliniczna, Psychodietetyka, Żywienie Człowieka w Profilaktyce Zdrowotnej, Żywienie kliniczne.

Zapalona propagatorka zdrowego stylu życia, ciągle poszukująca nowych, zdrowych, smacznych i sycących rozwiązań dietetycznych w walce z chorobami cywilizacyjnymi a w szczególności z nadwagą i otyłością.

Dzięki praktykom i wieloletniemu doświadczeniu z pacjentami posiada kwalifikacje i umiejętności w prowadzeniu pacjenta w jednostce chorobowej. Indywidualnie opracowane i zalecone żywienie kliniczne w poszczególnych chorobach dietozależnych wspomaga leczenie farmakologiczne i gwarantuje lepsze samopoczucie, szybsze zdrowienie i poprawę wyników badań krwi (tj. spadek cholesterolu całkowitego, spadek poziomu cholesterolu LDL (zła frakcja), wzrost poziomu cholesterolu HDL (dobra frakcja), spadek poziomu trójglicerydów, spadek poziomu cukru we krwi, obniżenie poziomu ciśnienia krwi, spadek poziomu kwasu moczowego i szereg innych). Posiada wiedzę i doświadczenie w prowadzeniu dietetycznym w oparciu o zalecenia kliniczne, pacjentów bariatrycznych, diabetologicznych, ze schorzeniami przewlekłymi, jak również pacjentów onkologicznych.

” żywienie ma znaczenie – szczególnie w chorobie

Przygotowane zalecenia dietetyczne dla pacjentów zdrowych borykających się z nadwagą, oraz zaleceń klinicznych dla pacjentów z chorobami przewlekłymi (miażdżyca, cukrzyca, dna moczanowa, nadciśnienie i in.) łączą w sobie prostotę z osiągnięciami, które daje współczesna nauka. Przygotowane indywidualne zalecenia żywieniowe zawierają wszystko, co jest potrzebne, aby odnaleźć właściwą ścieżkę do odzyskania optymalnego stanu zdrowia.

Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w zjazdach naukowych, kongresach medycznych z zakresu żywienia klinicznego oraz onkologicznego, zdobywając certyfikaty, dzięki czemu doszła do wniosku:

najskuteczniejsze leki biorą się z jedzenia

Swoją wiedzę z zakresu zrównoważonego odżywiania w prosty i przystępny sposób przekazuje osobom zagubionym w gąszczu, coraz to nowych informacji. Jest przekonana, że zdrowe odżywianie jest łatwe i przyjemne a problem z otyłością i chorobami dietozależnymi wynikają jedynie z braku zrozumienia potrzeb organizmu. Osoby, którym pomogła w walce z kilogramami, teraz wiedzą, że przyczyną otyłości wbrew pozorom bardzo często jest przekarmienie, któremu towarzyszy niedożywienie na poziomie komórkowym.

Specjalizuje się w leczeniu dietetycznym osób z nadwagą i otyłością, problemami z układem krążenia i chorób dietozależnych (cukrzyca, miażdżyca, dna moczanowa, choroby jelit, tarczycy itp.).

długotrwałe przekarmienie jest jedną z głównych przyczyn chorób cywilizacyjnych

dietetyk kliniczny mgr Joanna Sakwa

Zapoznaj się z opiniami naszych Pacjentów

 

KLIKNIJ I UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ