Porady Dietetyczne

Ciągły głód - burczy Ci w brzuchu czy w głowie?

Brak odpowiedniej ilości zdrowych tłuszczy w diecie powoduje ciągły głód. Głód to instynkt przetrwania – jeśli nie potrafimy go zaspokoić przynosi wiele cierpienia. Albo zmusza nas do ciągłego jedzenia albo ciągle myślimy jak się pohamować przed jedzeniem – to bardzo wyczerpujące. Najlepszym dowodem na stosowanie właściwej diety, bogatej w to co potrzebuje organizm, jest doprowadzenie organizmu do remisji.

czytaj całość »

Wiek metaboliczny - ile lat ma Twój organizm?

wiek metaboliczny możemy sprawdzić w gabinecie dietetyka klinicznego we Wrocławiu, w prosty i bezpieczny sposób na specjalistycznym sprzęcie do badania składu masy ciała. Bezbolesną metodą bioimpedancji elektrycznej w kilka minut uzyskamy odpowiedź nie tylko na pytanie na ile lat czuje się nasz organizm? Otrzymamy również informację od dietetyka nt. zawartości tkanki mięśniowej, tkanki tłuszczowej, masy kostnej, nawodnienia i szereg innych.

czytaj całość »

Kawa w diecie - pomaga czy szkodzi?

Spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie, zwłaszcza w kontekście odchudzania. Postaramy się odpowiedzieć na pytania: jak działa kawa? czy wspomaga proces odchudzania? oraz czy można ją bezpiecznie pić podczas stosowania diety redukcyjnej? Badania dowodzą, iż zawarta w kawie kofeina, częściowo ma wpływ na zwiększenie przemiany materii oraz zwiększa utlenianie kwasów tłuszczowych. Kawa pozwala szybciej spalić tłuszcz i poprawia ogólną sprawność fizyczną

czytaj całość »

Dzienniczek dietetyczny – strata czasu, czy konieczność ?

Dla dietetyka klinicznego to kluczowe narzędzie pracy z pacjentem. Od jego jakości i rzetelności zależy skuteczność prowadzonej terapii dietetycznej. Każda wpadka, to nie powód do zaprzestania diety, tylko materiał do zastanowienia i zmiany. Modyfikujemy dietę i zamieniamy nieplanowane przekąski na takie, które są bezpieczne nawet na diecie. Wielu wrocławskich dietetyków klinicznych twierdzi, że systematyczne prowadzenie dziennika dietetycznego może zachęcić do spożywania mniejszej ilości kalorii i wspomaga odchudzanie.

czytaj całość »

SOKI OWOCOWE – CZY TO ŹRÓDŁO ZDROWIA?

Problem z odchudzaniem? Nie ma nic bardziej uszkadzającego organizm niż cukier. Dlatego podobna zawartość cukru w coli i soku w zasadzie powinna dyskwalifikować oba napoje. W trosce o nasze zdrowie i figurę zdecydowanie lepiej podczas diety odchudzającej dostarczać witaminy i minerały bez żadnego dodatkowego cukru np. spożywając świeże owoce lub jeszcze lepiej warzywa.

czytaj całość »

POTRAWY KTÓRE POMOGĄ ZATRZYMAĆ ZDROWIE I MŁODOŚĆ

na jakość naszego zdrowia ma wpływ przede wszystkie zdrowa dieta. Jedzenie to nie tylko zaspakajanie głodu, to zaspakajanie potrzeb każdej komórki tak, aby otrzymała wszystko, czego potrzebuje i mogła się nam odwdzięczyć piękną skórą, włosami, paznokciami, brakiem chorób i energią przez cały dzień. Dietetycy z Wrocławia twierdzą, że prawidłowa dieta może zapobiegać wielu powszechnym chorobom związanym ze starzeniem się: obniża ciśnienie krwi, zmniejsza ryzyko chorób serca, obniża poziom cholesterolu, reguluje poziom cukru we krwi, działa osłonowo na naczynia krwionośne

czytaj całość »