Dieta sportowca

Jeśli chcesz poprawić swoje wyniki w sporcie

Zdrowa dieta to nieodzowny element życia każdego człowieka, jednak w przypadku sportowca ma ona podwójne znaczenie. Bez względu na to, czy jesteś wyczynowcem czy amatorem, uprawiasz sport dla zdrowia czy zawodowo, chcąc osiągać dobre wyniki i nie ulec kontuzji musisz zwrócić uwagę na właściwą dietę.

Dieta sportowca

W przypadku sportowców ważny jest nie tylko wybór właściwych produktów odżywczych, lecz również sposób ich przyrządzania i moment ich spożywania. Bazą tworzenia planu żywieniowego dla sportowca jest harmonogram dnia, czyli, w jakich godzinach odbywa się trening. W zależności od ilości czasu przeznaczonego na sport, prawidłowa dieta musi zawierać odpowiednią ilość białka, niezbędnego do budowania tkanki mięśniowej, odpowiednią ilość płynów, bez których nie ma możliwości osiągnięcia optymalnej wydolności, odpowiedniego rodzaju tłuszczów i węglowodanów. Błędy żywieniowe sportowców nie tylko mają wpływ na wydolność i efektywność organizmu mogą powodować osłabienia, omdlenia, zawroty głowy a w skrajnych przypadkach wymioty i utratę przytomności.

Indywidualny plan żywieniowy

Każdy sportowiec i każdy sport wymaga indywidualnego planu żywieniowego. Jeśli chcesz aby Twoja dieta służyła Twojemu organizmowi i pomogła Ci osiągnąć optymalne wyniki, zapraszam na konsultacje i przygotowanie indywidualnego planu żywieniowego.

Zobacz inne artykuły:

Żywienie w sporcie

Dieta młodego piłkarza