Odchudzanie z dietetykiem

Jeśli chcesz rozpocząć skuteczne odchudzanie z dietetykiem

Skąd wiedzieć czy masz nadwagę?

Możesz skorzystać z narzędzia: kalkulator BMI

Dlaczego odchudzanie z dietetykiem?

Odchudzanie z dietetykiem klinicznym jest idealnym rozwiązaniem dla osób chorych i zdrowych. Pod opieka specjalisty zredukujesz swoja masę ciała w sposób najbardziej efektywny, zgodny z najnowszą wiedz dietetyczną. 

Zmiana sposobu odżywiania

Obecnie jesteśmy narażeni na rozwój szeregu schorzeń będących konsekwencją niewłaściwych nawyków żywieniowych. Aspekt dotyczący nadwagi i otyłości jest nie tylko aspektem estetycznym. Z nim związane są liczne schorzenia, na które już cierpimy, albo będziemy w przyszłości cierpieć. Podejmując decyzję o odchudzaniu z dietetykiem klinicznym , powinniśmy zdać sobie sprawę, że tak naprawdę w ten sposób zadbamy o kogoś kto powinien być nam najbliższy, o własny organizm. Zmiana sposobu odżywiania przełoży się na wiele płaszczyzn naszego życia. Spowoduje utratę masy ciała i centymetrów w obwodach (brzuch, talia, uda). Będziemy mogli żyć lepiej i pełniej, będziemy mieli więcej energii w codziennym życiu. Będziemy wstawać wypoczęci i spać spokojnie całą noc, będziemy w końcu mieć siłę na pracę, naukę i życie.


słowo dieta wywodzi się z greckiego diatta, oznaczającego – SPOSÓB ŻYCIA!


Nadmiar tkanka tłuszczowej

Musimy sobie uzmysłowić, że tkanka tłuszczowa to tkanka aktywna. Nie jest tylko magazynem energetycznym zbudowany z komórek tłuszczowych. Nie jest tylko problemem estetycznym, jest przede wszystkim tkanką o bardzo wysokiej aktywności metabolicznej, endokrynnej, hormonalnej. Mając wpływ na cały organizm powoduje tym samym problem ze zdrowiem na wielu płaszczyznach. Mówimy tutaj o następujących powikłaniach: zespole metabolicznym, problemach z gospodarką cukrzycową, chorobach nowotworowych chorobach sercowo-naczyniowych.

Dlaczego tyjemy?

Otyłość to konsekwencja odżywiania produktami wysoko przetworzonymi, które nie posiadają, lub posiadają bardzo mało wartości odżywczych. Na dodatek zawierają w sobie wiele substancji (dodatków chemicznych), które nas uzależniają! Brak wartości odżywczych w spożywanych produktach powoduje, że organizm cały czasy wysyła sygnał głodu. W ten sposób chce zaspokoić swoje potrzeby witaminowo-mineralne. Odpowiednia kombinacja węglowodanów, białek i zdrowych tłuszczy, spowoduje sytość przez dłuższy czas po posiłku. Odchudzanie to gruntowna zmiana nawyków żywieniowych. Odpowiednia dieta  jest w stanie opanować głód na słodycze, przekąski, podjadanie i ciągłe myślenie o jedzeniu. Nie można zastąpić naturalnych produktów spożywczych produktami o obniżonej wartości energetycznej tzw. light, fit, itp. Są one tak naprawdę produktami wysoko przetworzonymi i zawsze będą sprzyjały powstawaniu otyłości. Obniżona zawartość tłuszczu w procesie technologicznym musi zostać uzupełniona innymi substancjami, bardzo często są to cukry. Niestety taka zamiana nie tylko nie ma przełożenia na spadek masy ciała. Dodatkowo powoduje wzmożone łaknienie. Ciągle jesteśmy głodni.

Skuteczne zdrowe odchudzanie z dietetykiem.

Wykwalifikowany dietetyk kliniczny pomoże w przygotowaniu prawidłowo zbilansowanej diety. Bogatej w składniki odżywcze, indywidualnie dopasowanej do potrzeb, stylu życia i typu sylwetki danej osoby. Odchudzanie z dietetykiem spowoduje skuteczne odchudzanie i jednocześnie odżywi organizm w najlepszy z możliwych sposobów. Dzięki temu będziemy się w końcu czuć pełni energii, syci, szczęśliwi i zdrowi. Podczas wizyty Pacjent uzyska informację jak komponować posiłki diety odchudzającej, kiedy je spożywać, oraz których produktów czasowo unikać.

człowiek ma się odżywiać jak człowiek

Przykładowy jadłospis diety odchudzającej:

Odchudzanie z dietetykiem Jasmed - Jasmed


Poradnia Dietetyczna Jasmed to indywidualne podejście do diety i odchudzania.

Przeczytaj również: Prawidłowe nawodnienie organizmu, Jaka jest prawidłowa ilość posiłków.