Zdrowe odżywianie

Właściwe odżywianie.

Obecne czasy nie są z pewnością czasami w których w końcu możemy być w 100% czegoś pewni. Wszystko dookoła nas zmienia się z dnia na dzień i jeszcze dobrze nie zrozumieliśmy jednej informacji, za chwilę okazuje się już ona nieaktualna. Problem dotyczy wszystkich sfer naszego życia, jednak ta o której napisze jest z pewnością najważniejsza, bo decyduje o czymś co dla większości z nas jest dobrem najważniejszym – o zdrowiu.

Wpływ na zdrowie ma wiele czynników, jednak najważniejszym jest zdrowa dieta. Nie można czuć się dobrze, mieć mnóstwo energii, spać spokojnie i budzić się wyspanym, jeśli nie zadbamy o wysoką jakość naszego paliwa.
Ponadczasowe jest stwierdzenie z fraszki J. Kochanowskiego
„Szanowne zdrowie nikt się nie dowie jako smakujesz aż się zepsujesz”

Zdrowe odżywianie

Dbamy o domy, mieszkania, samochody, budujemy, remontujemy, modernizujemy i wybieramy w miarę możliwości najlepsze wyposażenie, chcemy otaczać się pięknymi przedmiotami. W całej tej gonitwie niestety w ogóle nie dbamy o siebie. Jemy byle co, byle gdzie i byle jak, i powoli zaczynamy cierpieć, na bóle głowy, zaparcia, wzdęcia, gazy, brak energii, depresję, bezsenność. Zaczynamy się nad tym zastanawiać i poszukiwać rozwiązań. I tu pojawia się problem, ponieważ nie ma zgodności co do tego co jest zdrowe, a co zdrowe nie jest. W natłoku informacji, z których już nie wiemy nic, musimy podejmować decyzje. Niestety często zdarza się, że osoby którym już cierpią na dolegliwości zdrowotne, czerpią wiedzę od osób którzy cierpią na podobne dolegliwości, albo wykorzystują wskazówki z czasopism poświęconych diecie, kończy się to niestety często frustracją, ponieważ takie plany nie opierają się na indywidualnych uwarunkowaniach danej osoby.

Zbilansowana dieta

Prawidłowo zbilansowana dieta – to energia i radość na co dzień, wysoka odporność, siła i chęci do wielu aktywności, to brak zmęczenia, zniechęcenia i depresji, to po prostu ochota na życie. Jeśli chcesz się dowiedzieć na czym naprawdę polega zdrowe odżywianie i jak można dbać o rzecz dla nas najcenniejszą – zdrowie swoje i najbliższych, zapraszam na spotkanie.

Przeczytaj również  zdrowe-odchudzanie.

Poradnia dietetyczna – Jasmed